Czy warto zostać biegaczem na orientację?

Sukcesy, jakie na przestrzeni całej działalności klubu KS Kościelec Chrzanów odnosili zawodnicy udowadniają, że bieg na orientację może stać się przepustką do wielkiego sportu, zdobywania tytułów, jak i medali. Choć nadal bieg na orientację nie jest dyscypliną olimpijską, organizowane są Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata zarówno dla Juniorów, jak i Seniorów. Dzięki temu zawodnicy w każdym wieku mogą spróbować swoich sił w zawodach, w których stawką są medale, no i oczywiście prestiż związany ze zwycięstwem. To na pewno jest elementem motywującym do treningów, jak i rozwijania umiejętności.

Listę zawodów, w których mogą wziąć udział biegacze na orientację można znaleźć tutaj; https://www.orienteering.waw.pl/calendar.

Zawodnicy KS Kościelec Chrzanów z dużymi sukcesami

Klubów w Polsce, w których można trenować bieg na orientację jest ponad 100. Jednym z najbardziej utytułowanych jest natomiast KS Kościelec Chrzanów. Tylko w 2016 roku, zawodnicy sekcji BNO zdobyli na Mistrzostwach Polski 10 medali, w tym złoty medal w Pucharze Najmłodszych (Krystian Zychowicz).

Wielu zawodników KS Kościelec Chrzanów brało również udział w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich, w których zaznaczali swoją obecność poprzez zwycięstwa w kolejnych etapach.

Ogólnopolski ranking Polskiego Związku Orientacji Sportowej zanotował również w 2016 roku zdobycie pierwszego miejsca przez Jerzego Kryjomskiego w M-55.

To wszystko udowadnia, że KS Kościelec Chrzanów jest jednym z najlepszych klubów sportowych w Polsce, a treningi w nim odbywające się szkolą prawdziwych mistrzów i osoby odnoszące sukcesy w tej dyscyplinie sportowej.

Jednocześnie, motywacją dla osób zainteresowanych tą dyscypliną sportową powinno być to, że można ciężką pracą wiele osiągnąć, mierzyć się z najlepszymi, jak i rozwijać swoją pasję. Treningi na pewno nie pójdą na marne.